chp--suleymanpasa-ilce-baskanligi-basin-bildirisi

web tasarla

chp--suleymanpasa-ilce-baskanligi-basin-bildirisi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
chp--suleymanpasa-ilce-baskanligi-basin-bildirisi

CHP TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN BİLDİRİSİ


 

Bir restoranda organize edilen basın toplantısında konuşan MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Fatih İşcan; “Tekirdağ'da belediye çalışmalarının sadece belirli yerlerde yoğunlaşmasına anlam veremediğini” ifade ederek, "Tekirdağ'da belediye bazı mahallelere alt ve üst yapı çalışması için uğramazken, nedense bazı mahallelerde gereğinden fazla çalışma yaptığını görüyoruz. Bizler bu çalışmaların, 'verilen oylara, kişilere göre mi?' yapılıp yapılmadığını bilmek istiyoruz” şeklinde talihsiz ve anlamsız bir açıklama yapmıştır. 

 

MHP’nin özellikle AKP’nin taşeronluğuna soyunduğu bugünlerde, yüreğinde vatan ve millet sevgisi olan hemşerilerimizin büyük rahatsızlık duyduğunu yakinen bilmekteyiz. Hemşerilerimize, altı okumuzdan birinin de ‘’milliyetçilik olduğunu hatırlatıp ‘’milliyetçiliği ayaklar altına aldım’’ ifadelerini kullanan zihniyetin taşeronluğunu yapanların, milliyetçi duruşlarını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.


İlçe Başkanı İşcan’ın açıklamalarına dönecek olursak, AKP’nin şubesi gibi davrandığından beri oy kaybettiğinin, eridiğinin farkında olan MHP’yi seçim barajı telaşının sardığı bir kez daha görülmektedir. “MHP erimeden nasıl parlamentoya taşınır? AKP parlamentoda çoğunluğu nasıl sağlar? En önemlisi de Erdoğan yeniden nasıl Cumhurbaşkanı seçilir?’’ kaygısı yaşayan MHP’nin Tekirdağ’da ki son çırpınışlarını, CHP’li belediyelere çamur atma gayreti ile ortaya koyması, öncelikle hemşerilerimizin gönlünde yargılanarak, hüküm giyecektir. Tekirdağ’ın büyükşehir olmasından sonra, yeni kurulan bir belediye olan CHP’li Süleymanpaşa Belediyemizin, AKP iktidarının her alandaki engellemelerine rağmen 4 yılda yaptıkları malumken, mahalleler arasında ayrımcılık yapıldığı iddiasında bulunmak, en basit haliyle siyasi vicdana sığmaz. 

 

KÜLTÜR MERKEZİNİ ORTAĞINIZ AKP’YE SORUN

 
“Tekirdağ'da kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı bir salonunun olmamasının şehre yakışmadığını dile getiren İşcan’a, AKP’nin eski kültür bakanının 2014 yerel seçimleri öncesinde, “Belediye seçimlerini AKP kazanırsa kültür merkezini yeni belediye binası yapar ve hizmete açarız” sözlerini hatırlatmak isteriz. Hemşerilerimizin tercihi doğrultusunda, ilimiz ve ilçemizde seçimi AKP’li belediye başkan adayları kazanamayınca, hemşerilerimizin hakkı olan Kültür Merkezinin İnşaatı her nasılsa 5 yıldır devlet imkanlarıyla tamamlanamamıştır. İktidar partisinden olmayan belediyeleri en basit şekliyle denetleyerek taciz eden, “Ya tarafsın ya bertaraf” mantığıyla vatandaşlarımızı şekillendirmeye çalışan iktidarın ortağı olma gafleti gösterenlerin, kaptan kamarasında kalmak için, ortaya koyduğu yaranma gayretinin son perdesi üzücü bir şekilde vücut bulmuştur.

 

KAYYUM ŞİRKETLERE, AKP’Lİ BELEDİYELERE BAKIN

 

FETÖ bağlantısı nedeniyle, kayyum atanan şirketlerin AKP'li belediyelerden aldığı ihaleleri değerlendiremeyen zihniyetin, Süleymanpaşa belediyesine saldırmasını anlamak mümkün değildir. İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir ve Düzce Belediye başkanları istifa ettirilerek işledikleri kent suçları, yedikleri kul hakları unutturulmak istenmektedir. TMSF’nin kayyum olarak atandığı şirketlerde, onlarca AKP’li belediyenin 15 Temmuz’a kadar yüzlerce kamu ihalesini aldığı gün gibi aşikardır. İhalelerde usulsüzlük olduğunu düşünenlerin; kayyum atanan şirketlere ve AKP’li belediyelere bakmalarında fayda vardır.

 

ALTI OKUMUZUN BİRİ MİLLİYETÇİLİKTİR

 

CHP’nin simgesi olan altı okundan biri ‘’milliyetçilik’’ ilkesidir. Ulu önderimiz, Atatürk ve silah arkadaşları, dedelerimizle birlikte, yokluk ve yoksulluk içerisinde, Türk Milletini yok etmek, Anadolu topraklarını paylaşmak projesi olan Sevr Antlaşması’nı kabul etmemiş, top yekûn Kurtuluş Savaşı’na girerek bu günkü Türkiye’mizi ve Cumhuriyetimizi kurmuşlardır. O büyük halk mücadelesinde ülkemizin her köşesinden gelerek vatan uğruna toprağa düşen şehitlerimiz ve kan akıtan gazilerimiz olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP'yi o günün şartlarında gerekli olduğu için kurması ayrı bir deha ürünüdür. Ülkemizin kurucusu tarafından CHP’nin kurulmuş olması partimizi tüm ülke vatandaşlarına mal etmektedir. CHP belli bir kesimin veya kitlenin değil, 80 milyonun yaşadığı tüm Türkiye’nin partisidir. CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu ülkenin kurulması ve savunulması sırasında onunla birlikte cephede şehit düşenlerin, kan akıtıp gazi olanların ve cephe gerisinde ülkeyi kalkındırmak için proje üretenlerin torunlarınındır. Yani Türkiye de yaşayan 80 milyonun CHP de hakkı vardır. Bizi mahalleler veya seçmenlerimiz arasında ayrım yapmakla suçlama gafletine düşenleri öncelikle bu tarihi gerçekleri incelemeye davet ederiz. 

 

TAKDİR YÜREĞİ VATAN SEVGİSİYLE DOLU HEMŞERİLERİMİZİNDİR

 

Belediyelerimizin çalışmaları hususunda; ellerinde suç olduğunu düşündükleri bir belge bulunanların, bu konuyu, Türk yargısına taşımaması da ayrı bir ahlaki yoksunluk örneği oluşturacaktır. İktidarın örtülü ve açıktan yürüttüğü tüm engellemelerine rağmen, belediyelerimiz 7 gün 24 saat esasıyla hemşerilerimizin refahı için çalışmaktadır. 40-50 yıldır oy kaygısı duyan belediyelerin yapmaya cesaret edemediği alt yapı çalışmaları, ilçemizin yakın tarihinde sadece iki dönemdir yerel yönetimde olan CHP’li belediyelerimiz tarafından uygulamaya konulmuştur. Her şey daha güzel bir Tekirdağ için, el birliğiyle çalışmaktan geçerken, iktidar yandaşı olanların asılsız ve vicdan dışı bu ithamlarını kınıyor, takdirini yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu hemşerilerimize bırakıyoruz. 

 

Bu duygularla Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Yönetimi olarak; Tekirdağ’lı hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz. Bizlerin huzur ve güveni için terörle mücadele esnasında şehit olan kahraman askerlerimize, emniyet mensuplarımıza, korucularımıza ve yüce milletimizin kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

                                                                                  CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı

Okunma :192
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3521
Dün : 3411
Toplam : 5026798
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet