CHP, SARAY'DA "TULUM" İSTİYOR-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

CHP, SARAY'DA "TULUM" İSTİYOR-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
CHP, SARAY'DA "TULUM" İSTİYOR

10 Mart Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi'nin Tekirdağ'ın Saray ilçesinde gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısı büyük bir gövde gösterisine sahne oldu. Saray'daki Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban katıldı.

 

Bilindiği gibi, Saray'da 9 Aralık 2018 Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi'nin düzenlediği eğilim yoklamasında altı aday arasından birinci çıkan Özgen Erkiş, CHP Genel Merkezi tarafından Saray Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmişti.

 

Adaylığı süresince çok büyük bir efor sarfeden Erkiş, ilçede rakibi olan MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi adaylarına bfark atacağını düzenlediği mitingle ispat etmiş oldu.

 

Mevcut belediye başkanı Nazmi Çoban'ın da tam desteğini alan Erkiş'in adaylığı parti içerisinde tam bir mutabakatla karşılanıyor. AK Parti eski ilçe başkanlarından Ecivet Sevim, İyi Parti Saray Belediye Başkan Aday Adayı Emekli Başhekim Op. Dr. Erdinç Okuroğulları, MHP eski belediye başkan adaylarından Ömer Kuşçu gibi ilçedeki çok farklı siyasi figürlerin de desteklediği Özgen Erkiş, "BÜYÜK BULUŞMA" adı verilen aday tanıtım toplantısında iddialı konuştu.

 

Yerel seçimde Saray'ı ülkenin gündemine taşımak istediğini belirten Erkiş, şunları söyledi: "Trakya tulum hadisesiyle tanışmadı henüz. Tulum nedir bilir misiniz? Ben Genel Başkan Yardımcımdan icazet isterken neyi vaat ediyorsun Özgen dedi. Ben her 3 oyun 2’sini vaat ediyorum. Ancak bu kalabalık, insanların gözlerindeki fer iddiamı yükseltti. Ben artık bu sevgili hemşerilerimden tulum istiyorum. Tulum her 5 oyun 4’üdür. İlk kez Saray halkında böyle güçlü bir mutabakat görüyorum. Böylesine bir inanmışlık görüyorum. Büyük başarıların göstergesidir bu..."

 

Özgen Erkiş sözlerini şu şekilde sürdürdü: "“İlk 3 ay içinde bu ekiple beraber Saray’ımızın sosyal doku haritasını çıkaracağız. Herkese dokunan, herkesin belediyesi olmak için öncelikle hepinizi tanıyacağız. Elimizdeki insani malzeme nedir? Türkiye’nin marka şehirlerinden birisi olmak için nasıl yola çıkmalıyız? Bunun etüdünü yapacağız. İktisadi alanda tarıma yönelik, turizme yönelik projelerimizle Saray’ın gelir kaynaklarını arttıracağız. Saray’ın uzak mahallelerinde düşmüş olan nabzını yeniden canlandırmak bir Büyükşehir, bütün şehir havası içinde Kadir Başkanımızla beraber Saray’ı yeniden ele alıp olağanüstü bir seferberlik örneği göstermek istiyoruz."

Okunma :162
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1936
Dün : 3696
Toplam : 5793432
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet