Başkan Yüksel Yenilenen Futbol Sahasını Gazetecilere Tanıttı- Ergene BelediyeHaberleri-Tekirdagkenthaber

web tasarla

Başkan Yüksel Yenilenen Futbol Sahasını Gazetecilere Tanıttı- Ergene BelediyeHaberleri-Tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Başkan Yüksel Yenilenen Futbol Sahasını Gazetecilere Tanıttı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye tarafından yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol sahasıyla ilgili gazeteciler ile birlikte bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Yüksel toplantıda Ergene Velimeşespor’un yeni sahasında büyük başarılara imza atacağını belirti.

Ergene Belediyesi tarafından yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol Sahası basın mensuplarına tanıtıldı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tarafından gerçekleşen tanıtım toplantısına, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Menderes Yıldız, Ayça Çevikelli, Belediye Meclis Üyesi Mülayim Bedir, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Erdinç İrel, Ergene Velimeşespor Kulüp Başkanı Adem Memiş, Kulüp Yöneticileri, Ergene Velimeşespor Teknik Direktörü Özgür Sağlam ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Gerçekleşen basın toplantısında yenilenen futbol sahasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ Bölgemizi profesyonel liglerde temsil eden tek futbol takımımız olan Ergene Velimeşespor’un yeni sahasında çok büyük başarılara imza atacağını belirterek sözlerine başladı. Başkan Yüksel, “Ergenemizde spor’a ve sporcuya çok büyük önem veriyoruz, yenilenen futbol tesisimiz de alt yapıdan oyuncular yetiştireceğiz, bu oyuncuları A takımımıza kazandırıp genç bir kadro oluşturacağız. Hedefimiz Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi profesyonel takımlarda olduğu gibi alt yapılardan yıldız oyuncular yetiştirmek. Ergene Belediyesi tarafından yenilenen futbol sahamızda artık takımımız iç saha maçlarını oynayabilecek, kendi taraftarı, kendi sahasında takımımızın başarılı olacağına inanıyorum. Belediyelerin görevlerinden bir tanesi de ilçesinde bulunan spor kulüplerine ve sporcularına sahip çıkmaktır, Ergene Belediyemiz bunu en iyi şekilde yerine getirmektedir. Ergene bir bütündür, hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmıyoruz. Şu anda yoğun olarak Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallelerimizde yol sorununu ortadan kaldırmak için hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yapmış olduğumuz asfalt ve parke taş çalışmaları ile bu sorunun büyük bir kısmını ortadan kaldırdık, şu anda da devam eden çalışmalarımızla tamamen bu iki mahallemizde ki yol sorununu ortadan kaldıracağız” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konuşmasının devamında, “Bir ilçenin 20 yılda yapacağı hizmetleri, projeleri biz 4,5 yılda yaptık, yapmış olduğumuz hizmetler hafife alınacak hizmetler değil, göreve geldiğimiz günden itibaren Ergene halkı için çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bizim 4,5 yılda yaptıklarımızı Ergene’de iddia ediyorum başka birileri yapamaz, çünkü bu hizmetler, bu çalışmalar bir ekip işidir, çalışma arzusudur, hizmet aşkıdır. Bu güzel spor projemizden Sağlık Mahallemize de yapacağız, Sağlık Mahallemizde ki projemizin içinde ayrıca bir de yüzme havuzu olacak. Gelecekteki hedefimiz bu, Sağlık Mahallesine içinde kafeteryası olan, yüzme havuzu olan güzel bir spor tesisi yapmaktır dedi.

Başkan Yüksel Ergeneyi Amatör Liglerde, farklı spor branşlarında temsil eden takımlara ve sporculara nakdi ve ayni yardımlarda bulunduklarını, göreve geldikleri yıldan itibaren bu desteklerin her sene yapıldığını da belirterek, “Bizim ilçemizde spor var biz sadece futbola değil tüm spor branşlarımıza destek oluyoruz, farklı spor branşlarımızda başarılı olan derece almış sporcularımız da bulunmaktadır. Bu başarılar Belediyemizin desteği ile gelmektedir” dedi.

Ergene Belediuye Başkanı Rasim Yüksel toplantının sonunda yenilenen Ergene Velimeşespor Futbol Sahasında Basın Tribünün adının rahmetli gazeteci Erdal Özcan’ın adının konulması için İlk meclis toplantısında bu konuyu meclis gündemini alacağını belirterek toplantıya kapattı.

Toplantı sonrasında Başkan Yüksel gazetecilerle birlikte, yenilenen çim sahayı, tribünleri, bay ve bayan hakem odalarını, misafir takım ve ev sahibi takım soyunma odalarını, sağlık odasını gezerek tesisi misafirlere tanıttı.

Okunma :1887
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1722
Dün : 4458
Toplam : 6215268
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet