baskan-albayrak-meric-ergene-havzasi-paydas-danisma-3--toplantisina-katildi

web tasarla

baskan-albayrak-meric-ergene-havzasi-paydas-danisma-3--toplantisina-katildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
baskan-albayrak-meric-ergene-havzasi-paydas-danisma-3--toplantisina-katildi

Başkan Albayrak Meriç-Ergene Havzası Paydaş Danışma 3. Toplantısına Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Meriç-Ergene Havzası Paydaş Danışma 3. Toplantısına katıldı.

Süleymanpaşa ilçesi Ramada Otel’de düzenlenen ve Havza Koruma Eylem Planlarının Nehir Havzası Yönetim Planlarına Dönüştürülmesi için Teknik Yardım konularının ele alındığı toplantıda konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, “Çorlu ilçesi, Ergene ve Çorlu olarak ikiye bölündü. Çerkezköy, Çerkezköy ve Kapaklı olarak ikiye bölündü ve Tekirdağ’ın 11 ilçesi oldu. 93 yıllık merkezin ismi Süleymanpaşa oldu ve Tekirdağ bir değişim sürecine başladı. Tekirdağ’ın ana vizyonlarından bir tanesi sanayi vizyonudur. 1970’lerde başlayıp 1980’lerde hızlanan bir sanayi var. Tarım ve hayvancılık vizyonu var ki, bölge tarımsal üretimde Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Bunların yanında Üniversite, turizm ve lojistik vizyonlarımız var. Tekirdağ kendini hızla kalkındıran ve gelişen bir şehir. Büyükşehrin 2. ve 3. dönemlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ismini daha çok duyacaksınız. Tekirdağ, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Tekirdağ’ın en büyük sorunlarından biri de göç sorunudur. Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ile beraber Tekirdağ’ın nüfusu 132 bin 888 arttı. Her sene bu artışa bağlı olarak 7 milyon metreküp ek suya ihtiyaç duyuluyor. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak TESKİ’yi kurduk ve başarılı yatırımlarıyla bugün 75 projenin 56’sı tamamlamış ve diğerleri tamamlanmakta olan 610 trilyonluk yatırım yaptık. Tekirdağ’da şu anda yaptığımız en önemli konuların başında su tasarrufu geliyor. Bugün geldiğimiz noktada 510 kilometresini merkezde olmak üzere toplamda 2.045 kilometre altyapı yapmış bir büyükşehir belediyesiyiz.  Tekirdağ Büyükşehir belediyesi olarak Bakanlığımızın projelerine destek vermeye devam edeceğiz. Bugün bu toplantının burada olması bize güç katmıştır. Düzenlenen çalıştayın başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

Okunma :196
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 211
Dün : 3196
Toplam : 5301724
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet