baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

web tasarla

baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

Başkan Albayrak Çelenk Sunma Törenlerine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde, Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma törenlerine katıldı.

İlk olarak Süleymanpaşa ilçesinde çelenk sunma etkinliğine katılan Başkan Albayrak, çiftçilere bol ve bereketli bir yıl geçirmeleri dileklerinde bulundu. Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulurken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Başkan Kadir Albayrak, daha sonra Çorlu ilçe merkezindeki Atatürk Meydanı’nda, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Etkinlikte ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Burada çiftçilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Albayrak, “Tekirdağ, tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin başkentidir. Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Muratlı ve Saray ilçelerimiz çok önemli tarım bölgeleri. Ülke tarımında Tekirdağ çok önemli bir yer tutuyor. Başlıca besin kaynaklarımızın önemli bir kısmı burada yetiştiriliyor. Tarım ve hayvancılık Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 5 ana vizyonu arasındadır. Türkiye’de dekar başına buğday üretimi 280 kilogram iken, Tekirdağ’da 610 kilogramdır. Böylesine verimli topraklara sahip bir bölgede, tarımsal üretimin daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çiftçilerimize ve hayvancılarımıza yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdik. Çok sayıda bitki tohumu dağıtarak bölgedeki üretim çeşitliliğini artırdık. Büyük bir alanda mera ıslahı gerçekleştirdik. Hayvancılığın geliştirilmesi açısından önemli projeleri hayata geçirdik. Manda, koç ve arı kovanları dağıttık hayvancı arkadaşlarımıza. Önümüzdeki dönemde bu hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde gerçekleştirilen etkinliklere, Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Tekirdağ eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Ahmet İstanbulluoğlu, Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.  

Okunma :124
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2663
Dün : 5383
Toplam : 4890700
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet