baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

web tasarla

baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
baskan-albayrak-celenk-sunma-torenlerine-katildi

Başkan Albayrak Çelenk Sunma Törenlerine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde, Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma törenlerine katıldı.

İlk olarak Süleymanpaşa ilçesinde çelenk sunma etkinliğine katılan Başkan Albayrak, çiftçilere bol ve bereketli bir yıl geçirmeleri dileklerinde bulundu. Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma töreninde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulurken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Başkan Kadir Albayrak, daha sonra Çorlu ilçe merkezindeki Atatürk Meydanı’nda, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Etkinlikte ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Burada çiftçilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Albayrak, “Tekirdağ, tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin başkentidir. Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Muratlı ve Saray ilçelerimiz çok önemli tarım bölgeleri. Ülke tarımında Tekirdağ çok önemli bir yer tutuyor. Başlıca besin kaynaklarımızın önemli bir kısmı burada yetiştiriliyor. Tarım ve hayvancılık Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 5 ana vizyonu arasındadır. Türkiye’de dekar başına buğday üretimi 280 kilogram iken, Tekirdağ’da 610 kilogramdır. Böylesine verimli topraklara sahip bir bölgede, tarımsal üretimin daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çiftçilerimize ve hayvancılarımıza yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdik. Çok sayıda bitki tohumu dağıtarak bölgedeki üretim çeşitliliğini artırdık. Büyük bir alanda mera ıslahı gerçekleştirdik. Hayvancılığın geliştirilmesi açısından önemli projeleri hayata geçirdik. Manda, koç ve arı kovanları dağıttık hayvancı arkadaşlarımıza. Önümüzdeki dönemde bu hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde gerçekleştirilen etkinliklere, Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Tekirdağ eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Çorlu eski Belediye Başkanı Ünal Baysan, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Ahmet İstanbulluoğlu, Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.  

Okunma :161
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 171
Dün : 3196
Toplam : 5301684
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet