BAŞKAN ALBAYRAK, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ TEKİRDAGHABERLERİ-WWW.TEKİRDAGKENTHABER.COM

web tasarla

BAŞKAN ALBAYRAK, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ TEKİRDAGHABERLERİ-WWW.TEKİRDAGKENTHABER.COM

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
BAŞKAN ALBAYRAK, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya geldi.

Tekirdağ il genelinde, 11 ilçede faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen ve tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Albayrak, Tekirdağ'a hizmet yolunda 6. yılı geride bırakmak üzere olduklarını belirterek, "4 yıl 3 ay zamanımız var. Geçtiğimiz yıldan yarım kalan 6-7 projemizi bu yıl içinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Tekirdağ'a yatırım konusunda ilçeler arasında ayrım yapmamız mümkün değil. Her ilçenin sahip olduğu gerçekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bazı iddialarda bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan'ın her bir iddiasına belgeleriyle birlikte tek tek cevap veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bizim amacımız siyaset yapmak değil. Bizim amacımız Tekirdağ'a hizmet etmek. Ben göreve geldiğim ilk gün parti rozetimi çıkardığımı söylemiştim. Hizmetin siyaseti olmaz. Parti ayrımı gözetmeksizin Tekirdağ için güç birliği yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin kira ödemesinin iddia edildiği gibi 600 bin TL değil 247 Bin TL olduğunu ifade eden Başkan Albayrak, "Biz büyükşehir olarak neredeyiz ona bakalım. Sonradan büyükşehir olan 14 büyükşehir içerisinde faiz gideri en az olan büyükşehirlerden biriyiz. Bu büyükşehirler arasında faiz gideri ortalama 51 Milyon iken, bizim faiz giderimiz 32 Milyon. Yine bu büyükşehirler içerisinde gelir-gider açığı ortalaması 198 Milyon TL iken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 84 Milyon TL. Yine iddia edildiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiğimiz 5 yıl için gelen toplam ödenek miktarı 9 Katrilyon değil, 4 Katrilyon 625 Milyar TL'dir, bunun da 2,5 Katrilyonu yatırıma gitmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi;  çevre değerlerine saygılı, kentlilik bilincini oluşturmuş, insan odaklı ve katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde ilçe belediyeleri ile eşgüdüm içinde çağdaş belediyecilik hizmetleri sunarak Tekirdağ'da yaşayanların yaşam kalitesini artırmanın yanı sıra, güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımlarıyla, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanılabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ ortaya çıkarmak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir" şeklinde konuştu.      

Toplantıda ayrıca CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ve İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya'da kısa bir konuşma yaparak açıklamalarda bulundular ve gazetecilerin günlerini kutladılar.

Açıklamaların ardından soru cevap bölümüne geçildi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gazetecilerden gelen soruları içtenlikle cevapladı. Başkan Albayrak, gazeteciler ile bundan sonra da sık sık bir araya geleceklerini ve gazetecilerin sorunlarının çözümü konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını da sözlerine ekledi. Toplantının ardından Başkan Albayrak, basın mensupları ile birlikte öğle yemeği yiyerek sohbet etti.

Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Başkan Danışmanları, Daire Başkanları, ve basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Okunma :113
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3032
Dün : 3516
Toplam : 6818955
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet