bakan-muezzinoglu---ndan-dev-bir-hamle-daha

web tasarla

bakan-muezzinoglu---ndan-dev-bir-hamle-daha

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
BAKAN MÜEZZİNOĞLU?NDAN DEV BİR HAMLE

Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin temeli Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

Törende konuşan Müezzin oğlu, Manisa Şehir Hastanesi'nin, kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını belirterek, "İlimin, sanatın, tıbbın merkezi olan Manisa'ya yakışan bir eserin temelini atıyoruz. 500 yıl önce bu topraklara Darüşşifa'yı yapan Sultan Süleyman Han'ın sevdasını sevda bilip, Manisa’ya 21. yüzyılın en çağdaş şifahanesini inşa ediyoruz" dedi.

AK Parti hükümeti olarak "Her şey insan için" diyerek çıktıkları hizmet yolculuğunu şevkle sürdürdüklerini vurgulayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti;"Geride kalan 11 yılda olduğu gibi azim, heyecan, millete hizmet aşkımızdan hiçbir şey kaybetmedik ve Cumhuriyet tarihinin en büyük dönüşümlerden birini gerçekleştirdik. Güzel ülkemizin dört bir yanından dünyanın gıpta ile baktığı dev eserler yükselmeye başladı. Bugün temelini atacağımız hastane, dev eserler zincirine medeniyetler şehri Manisa'dan katılacak yeni bir halka olacak. Ülke genelinde yükselen bu devasa yapılar, hizmet alanında yapacaklarımızın son noktası değil bundan sonra ortaya koyacağımız çalışmalarımız için yeni bir basamak olacaktır. Çünkü bizler 'Durmak yok, yola devam' diyen bir siyaset anlayışının mensuplarıyız."

ŞEHİR EFSANELERİ ÜRETİYORLAR

En büyük referanslarının, halkın takdiri olduğunu vurgulayan Müezzin oğlu, şöyle konuştu;"Bazı çevreler, yapılan her hizmete karşı çıktıkları gibi şehir hastanelerimize de karşı çıkarak şehir efsaneleri üretiyorlar. Onlar, efsane üretiyor, bizlerse eser üretiyoruz, eser üretmeye devam edeceğiz.Geçmişte Türkiye temeli atılıp çürümeye terk edilen havaalanlarının, yarım kalan fabrikaların, okulların ülkesiydi. AK Parti iktidarıyla Türkiye artık dünya çapında projelerin birkaç yılda tamamlandığı bir ülke haline geldi. "

29 EKİM 2015’TE AÇILIŞ SÖZÜ

Kamu-özel işbirliği ile yapılacak Manisa Şehir Hastanesi, Manisa ve çevre illere hizmet verecek. 4 ayrı binada hizmet verecek 558 yataklı hastanede, 156 poliklinik odası, 73 genel yoğun bakım yatağı, 37 yenidoğan yoğun bakım yatağı, 7 acil odası, toplam 320 hasta odası, 20 ameliyathane salonu, 15 diyaliz yatağı, 1 helipad, 674 araç kapasiteli kapalı otoparkı olacak.Konuşmaların ardından Arınç ve Müezzinoğlu, hastane yapımını üstlenen yüklenici firma YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ile inşaatın kısa sürede tamamlanması için pazarlık yaptı. Sözleşmeye göre 6 ay proje ve 2 yıl inşaat süresi öngörüldüğünü hatırlatan Arınç, Arslan ile 29 Ekim 2015'de hastanenin hizmete açılması konusunda anlaştı.Hastanenin temeli, okunan duaların ardından Arınç ve Müezzinoğlu ile protokoldekilerin butona basmasıyla atıldı.

Okunma :1719
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2479
Dün : 5383
Toplam : 4890516
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet