ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

web tasarla

ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Eğitim Çalışmalarının İlk Etabı Tamamlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üç yıldır uyguladığı ve ülke genelinde şimdiye dek yürütülen en büyük proje olma özelliğine sahip olan "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon" projesi çerçevesinde Tekirdağ genelinde tüm ilçelerde sürdürülen 2018 yılı eğitim çalışmalarının ilk etabı tamamladı.

Eğitim programının ilk etabının son eğitimi,  Süleymanpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan ve projenin bölge açısından önemini vurgulayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, tarımın tümünde olduğu gibi bu sahada yapılacak çok şeyin bulunduğunu modern ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışının yerelde yaşayan insanların güncel yaşamını kolaylaştırıcı faaliyetler yanında ekonomik ve sosyal gelişmelerin önünü açacak yatırımları gerçekleştirilmesinin görevleri olduğunu ve bu anlayışın gereği olarak üç yıldır tarımın muhtelif dallarında yatırım ve faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.

Aslan konuşmasında, ülke genelinde örnek teşkil eden, yol gösterici mahiyetteki çok sayıda proje ile Tekirdağ çiftçisine katkı sağlamaya çalışan Büyükşehir Belediyesi'nin bundan sonra daha etkin bir şekilde faaliyetlerine devam edeceğini belirterek salonda bulunanlara gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

İki yıldır tüm yoğunluğuna rağmen ilimiz arıcılarına zaman ayırarak eğitimleri gerçekleştiren Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu ise yaptığı genel değerlendirmeler sonrası katılımcıların ortak sorunlarına bağlı olarak "Arı Ölümlerinin Nedenleri" konusunda detaylı bilgiler aktardı. Soru-cevap bölümlerinin ardından Nisan ayında buluşmak üzere toplantıya son verildi.

Okunma :208
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3516
Dün : 3411
Toplam : 5026793
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet