ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

web tasarla

ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ariciligi-gelistirme-ve-polinasyon-projesi-egitim-calismalarinin-ilk-etabi-tamamlandi

Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Eğitim Çalışmalarının İlk Etabı Tamamlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, üç yıldır uyguladığı ve ülke genelinde şimdiye dek yürütülen en büyük proje olma özelliğine sahip olan "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon" projesi çerçevesinde Tekirdağ genelinde tüm ilçelerde sürdürülen 2018 yılı eğitim çalışmalarının ilk etabı tamamladı.

Eğitim programının ilk etabının son eğitimi,  Süleymanpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan ve projenin bölge açısından önemini vurgulayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, tarımın tümünde olduğu gibi bu sahada yapılacak çok şeyin bulunduğunu modern ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışının yerelde yaşayan insanların güncel yaşamını kolaylaştırıcı faaliyetler yanında ekonomik ve sosyal gelişmelerin önünü açacak yatırımları gerçekleştirilmesinin görevleri olduğunu ve bu anlayışın gereği olarak üç yıldır tarımın muhtelif dallarında yatırım ve faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.

Aslan konuşmasında, ülke genelinde örnek teşkil eden, yol gösterici mahiyetteki çok sayıda proje ile Tekirdağ çiftçisine katkı sağlamaya çalışan Büyükşehir Belediyesi'nin bundan sonra daha etkin bir şekilde faaliyetlerine devam edeceğini belirterek salonda bulunanlara gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

İki yıldır tüm yoğunluğuna rağmen ilimiz arıcılarına zaman ayırarak eğitimleri gerçekleştiren Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu ise yaptığı genel değerlendirmeler sonrası katılımcıların ortak sorunlarına bağlı olarak "Arı Ölümlerinin Nedenleri" konusunda detaylı bilgiler aktardı. Soru-cevap bölümlerinin ardından Nisan ayında buluşmak üzere toplantıya son verildi.

Okunma :184
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
YEREL MEDYA DURMA NOKTASINDA
1993 Yılından Buyana Medya sektöründe yer alıp. Son 12 yıldır. Kendi imkânlarımla Gazetemi çıkarmaya çalışıyorum
Recep ÇALI
NEDİR BELEDİYE;
Belediye insanın nefes alışı gibi, işleyen bir organizmadır. En baştan şunu bilelim Belediye=Aile; Belediyecilik ise aile yönetimi, yaşamıdır. Yerel halkıyla, yöneteniyle, çalışanıyla ve günübirlik ya da turistik ziyaret edenleri ile büyük ve dinamik bir ailedir.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2278
Dün : 2374
Toplam : 4652872
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet