ALBAYRAK “CHP'nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü Kutlu Olsun- Tekirdağ CHP HABERLERİ-TekirdagKentHaber

web tasarla

ALBAYRAK “CHP'nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü Kutlu Olsun- Tekirdağ CHP HABERLERİ-TekirdagKentHaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ALBAYRAK “CHP'nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

95 yıl önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin demokratikleşme, çağdaşlaşma ve kalkınma mücadelesine öncülük eden ulu bir çınardır.

Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasının ardından Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Halk Fırkası, 1935 yılındaki 4'üncü kurultayında Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. Cumhuriyeti kuran kadro tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk ilkelerini benimsemiş, milli egemenlik anlayışının yönetimde hâkim kılmış, kadın - erkek eşitliğini getirmiş, yurdun dört bir yanında ulusal kalkınmayı gerçekleştirmiş, çok partili hayata geçişi sağlamış ve darbe dönemleri de dâhil olmak üzere cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en büyük güvencesi olmuştur.

''Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir" diyen Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, kurucusu olduğu CHP'ye verdiği önemi açık bir şekilde ifade etmiştir.

Yüce Türk milletinin bir ferdi olarak, cumhuriyetin en büyük değerimiz olduğunun bilinciyle Atamızın yolunda yürüyor ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti var oldukça Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Türkiye Cumhuriyeti var olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 95. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı​

Okunma :2049
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1767
Dün : 4468
Toplam : 6810324
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet