ak-parti-tekirdag-il-kadin-kollari-baskani-nesibe-unal-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-sebebiyle-basin-aciklamasi-gerceklestirdi

web tasarla

ak-parti-tekirdag-il-kadin-kollari-baskani-nesibe-unal-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-sebebiyle-basin-aciklamasi-gerceklestirdi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ak-parti-tekirdag-il-kadin-kollari-baskani-nesibe-unal-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-sebebiyle-basin-aciklamasi-gerceklestirdi

 

         AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal 8 MART DÜNYA

KADINLAR GÜNÜ sebebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

     Sabah saatlerinde Tekirdağ Valiliği önünde toplanan AK Parti Tekirdağ il yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın kolları yönetimi, Süleymanpaşa İlçe yönetim kurulu ve Kadın kolları yönetimleri kadınlar günü münasebetiyle valilik önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Çok sayıda partilininde katıldığı çelenk sunma törenin ardından İl Kadın kolları Başkanı Nesibe Ünal bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ünal yaptığı açıklamada;

“ Emek veren, acı çeken, mücadele eden, hakkını savunan tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun.

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nün çıkış noktası bile, bize gerektiğinde, kadının canı pahasına doğru bildiklerinin mücadelesini nasıl vereceğinin bir göstergesidir.

   Bence Dünya Kadınlar Günü diye bir gün olması, bizim bu günü kutluyor olmamız bile çok üzücü ve onur kırıcıdır. Dünya var olalı beri iyi günde kötü günde anasının, babasının, eşinin, yuvasının ve evlatlarının yanında yer alan omuz veren kadın böyle bir günde anılmayı, bu mücadelenin içinde olmayı hak etmiyor.

   Türkiye uzun yıllar süren vesayetçi zihniyetin, kadınların tercihlerinden dolayı iş, eğitim ve siyasi yaşama eşit katılımlarının engellenmesine karşı son yıllarda büyük mücadeleler vermiştir.

  Hükümetimiz hedeflenen “2023 Yeni Türkiye” vizyonu çerçevesinde, ileri demokrasiyi hayata geçirmek için önemli adımlar atmış ve siyasi alanda önlerindeki engelleri kaldırmıştır.

  Kadın çiçek benzetmesiyle taltif edilecek ve istenildiği zaman dalından kopartılıp fırlatılacak bir varlık değildir.

  Kadın;  şahsiyet, kimlik, duruş ve insan olma vesilesidir. Havva’ dır kadın, iki cihan Selver’inin can damarı Amine ‘dir. Latife eş Hatice ‘dir. Bir iffet abidesi Meryem’dir. Kafkas Cephesi’nde 10 kadınla birlikte mücadele eden Kara Fatma ‘dır. Cumhuriyetimizin kurucusunun annesi Zübeyde’dir. Gözündeki kanlı yaşı silip ‘’Vatan sağ olsun ‘’ diyen şehidimin anası ’dır kadın.

  Kadın öncelikle magazinel kültürün, kapitalist kazanç ve rant çarklarından kurtarılmalı; modernleşiyor, özgürleşiyor adı altında bir çok çıkmazlarda, olmazlarda debelenmeye, itibarsızlaştırılmaya, ucuzlatılmaya mahkum edilmemelidir.

  Çağdaş ve modern dünyanın, gözü dönmüş hak ve hukuk tanımayan, güçlüysem her şeyi yapabilirim diyen zihniyetlerin günümüz dünyasında binlerce, milyonlarca kadını ve çocuğu sebepsiz ve anlamsız savaşlarla katlettiğini yüreğimiz yanarak izliyoruz.

  21.yüzyılda 7.yılındaki Suriye savaşında zindanlarda her türlü kötü muameleye uğrayan ve işkence altında tutulan 417 si kız çocuğu toplam 6736 kadının özgürlüğü için henüz hiçbir şey yapılamamışken Suriye’de yanı başımızdaki hemcinslerimiz işkenceye, tecavüze maruz kalırken  8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nü kutlamak ne kadar anlamlı olur, vicdanlarımıza soruyorum.

  Suriye ‘ deki, Arakan ‘daki, Myanmar ‘daki daha doğrusu Müslüman kadınlara yapılan zulümleri görmezden gelen fakat bu zulmün, bu acının, bu trajedinin milyonda biri kendilerine, batılı kadınlara yapıldığında aktivist, hümanist, feminist, kadın hakları savunucusu kesilen samimiyetsiz ve yanlı zihniyeti de şiddetle kınıyorum. Demek ki  kadınlar daha dünyada  kendi aralarında bile eşit değiller. Biz kadınlar olarak imtiyaz istemiyoruz.

  Kadının kimseyle bir sorunu, meselesi yoktur. Her zaman zarar gören ama kimseye zarar vermeyendir.

  Sözümüz tabi ki kadını eş bilen, denk ve bir bilen; ana, bacı, evlat bilenlere değildir.

  İsyanımız, haykırışımız hastalıklı beyinlere ve ruhlara, kirli bilinçaltına sahip, kadını potansiyel şiddet objesi yapmış kişileredir.

  Bizler bir eş ve anne olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadına, anaya, babaya, eşe, çocuğa, erkeğin kendi hemcinsine, hayvana, doğaya ve hayata yapılan her türlü şiddete karşıyız.

  Bu bizim kadın olarak vermek zorunda kaldığımız bir mücadele olmamalıydı. Ama şartlar ve yanlış oluşumlar bizi bu noktaya getirmiştir.

  Onun için; geçmişimizde her alanda rolü büyük olan kadınlarımızın; sevgiyi yüceltip, adaleti esas alarak ülkemizin geleceğine de damga vuracağına tüm kalbimle inanıyorum.

  Son söz olarak bu manada ilk ve son sözü Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Cennet anaların ayağının altındadır.” diyerek kadına verilecek en büyük ve en yüce değeri vermiştir.

Kadın ve erkek beraber yürüdüğümüz bu uzun yolda birbirimizi üzmemek, hırpalamamak ve yok saymamak dilek ve ümidiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nü bir kez daha kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Basın açıklamasının ardından valilik önünden başlayarak Tekira’ya kadar yürüyen partililer caddede bulunan kadınlara karanfil hediye ederek kadınalr gününü kutladılar.

Okunma :297
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 28
Dün : 3196
Toplam : 5301541
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet