Afet Affetmez Konulu Konferans Yapıldı tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

web tasarla

Afet Affetmez Konulu Konferans Yapıldı tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Afet Affetmez Konulu Konferans Yapıldı

Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü tarafından Rektörlük Konferans Salonda İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU'nun konuşmacı olarak katıldığı “Afet Affetmez” isimli konferans gerçekleştirdi.

Konferansa Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, İl Emniyet Müdür V. Metin İLTER, İl Jandarma Komutan V.  J. Yarbay Uğur Feyyaz AYDOĞDU, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail YILMAZ, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Başkanı Doç. Dr. Emre ÖZŞAHİN konferans öncesi gerçekleştirdiği konuşmasında “Aniden bastıran kısa sürede can ve mal kayıplarına neden olan büyük yıkımlar şeklinde tanımlanan afet olayları yeryüzünün neresinde olursa olsun yaşanılan yere zarar vermekte çok ciddi maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Doğal veya insan kaynaklı olan bu olaylar gerekli tedbirler alınmadığı takdirde felakete dönüşebilmektedir. Yani “Afet Affetmez”. Dolayısıyla keşke dememek için baştan çeşitli tedbirler alınması elzemdir. Bunların başında toplumun tüm kesimlerinin bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bugün gerçekleştirecek olan konferansın başarılı geçmesini diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU, deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında alınması gereken önemleri anlattı. Prof. Dr. KADIOĞLU, Depremin 0. saniyesine hazırlıklı olunması gerektiğini aktararak deprem öncesinde yapılması gerekenleri sıraladı. Deprem sırasında soğukkanlı olmanın önemine değinen KADIOĞLU, deprem anında “çök-kapan-tutun” hareketi yapılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. KADIOĞLU, eşyaları sabitleyerek veya yerlerini değiştirerek riskleri azaltmak gerektiğini, evlerde duman detektörü ve yangın söndürücü bulundurmanın önemini aktararak mutlaka afet çantasının hazır bulundurulmasının önemini vurguladı.

Program, günün anısına takdimin ardından toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.

Okunma :69
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2930
Dün : 3516
Toplam : 6818853
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet